پله از نگاهی دیگر

پله_گرد

پله گرد 1 300x248 پله از نگاهی دیگر

بیایید دیدگاهمان را نسبت به پله و فضای راه پله تغییر دهیم.

می­خواهیم دیدی متفاوت از این فضا را به شما نشان بدهیم. راه پله می ­تواند فضایی گرم و رویایی برای رسیدن به اوجِ یک فضا باشد. راه پله نبض یک فضاست که در آن حکمرانی می ­کند. خود به تنهایی حرف ­ها برای گفتن دارد. حرف­ هایی از جنس زندگی، گرمی، خلاقیت، شکوه و زیبایی.

این وسیله­ ی ارتباطی می ­تواند زیبا تر، متفاوت ­تر و کارآمدتر از آنچه که تصور می ­کنید، باشد.

 

از دیرباز تاکنون پله الهام ­بخش گذر از پستی و رسیدن به اوج شکوه و کمال است. حتی در گذشته معابد را در بالاترین بخش یا طبقات قرار می ­دادند زیرا معتقد بودند به خدا و آسمان نزدیک تر هستند. نمونه ای باشکوه از آن معبد چغازنبیل است که در زمان عیلامی ها در استان خوزستان (شوش امروزی) بنا شده و دارای ۵ طبقه به مجموع ارتفاع ۵۲ متر است. معبد اینشوشیناک در طبقه آخرین (اعلی) قرار گرفته. جایی نزدیک به ملکوت.

چغازنبیل 3 300x102 پله از نگاهی دیگر

راه پله زیباترین دکور و ویترین خانه است که میتواند بسیار رویایی باشد. حال سوال اینجاست که چگونه این فضا را زنده تر و پویاتر بسازیم. به شما می گویم که تک تک اجزا و بخش های پله از مرحله طراحی تا ساخت آن در این زمینه بسیار موثر هستند.

کاربری زیر پله :


پله مستقیم 1 300x206 پله از نگاهی دیگر

در زندگی روزمره هریک از ما پیش آمده که گاهی به دنبال فضایی دنج و آرام هستیم که لحظاتی را در آنجا سپری کنیم، فارغ از هر فکر و خیالی کتابی بخوانیم و یا شاید بر روی تختی لم بدهیم و با خیالی شیرین تر به اهداف خود فکر کنیم و لذت ببریم. فرصت شکوفایی را به فضای زیر پله بدهید تا آن هم در غالب کتابخانه ای زیبا، استراحتگاهی دنج، کمدی جالب، اتاق کودک و … خود را نمایش بدهد.

 

 

 

 

 

نورپردازی راه پله:

نور پردازی پله 1 239x300 پله از نگاهی دیگرنور پردازی پله2 1 239x300 پله از نگاهی دیگر

 

 

اجازه بدهید کمی از معجزه نور صحبت کنیم. روشنایی در ذهن، روح، جسم و فضا با هر شدت و هدفی که باشد حس زندگی را با خود به همراه دارد. توجهات را جلب می کند و به سادگی و روشنی آن مکان را معرفی می کند.

به وجود نور در مسیر پله و تک تک اجزای آن، حس اطمینان و زیبایی و فضای رویایی ای که می توان به کمک آن در مسیر پلکان ساخت توجه کنید.

 

 

 

 

دیوار مجاور پله :

راه پله 3 230x300 پله از نگاهی دیگرراه پله2 230x300 پله از نگاهی دیگر

 

 

به راستی در هنگام عبور از این مسیر دوست دارید با چه عناصر و زیبایی هایی روبرو شوید؟

شک ندارم گذر از خاطرات شیرین برای شما لذت بخش است. شما می توانید این لذت را مکتوب و یا حتی مصور کنید و ما به شما خواهیم گفت چگونه این لذت را بیافرینید و رنگ زندگی و هنر به آن ببخشید

 

 

 

 

 

رنگ پلکان :

رنگ پله 2 246x300 پله از نگاهی دیگررنگ پله2 246x300 پله از نگاهی دیگر

 

 

صحبت از رنگ شد، بد نیست گریزی هم به این مقوله داشته باشیم. قطعا شما هم از تاثیرات رنگ در چگونه دیدن آن فضا، از حسی که در ذهنیت و روحیاتمان بوجود می آورد آگاه هستید. دوست دارید رنگ جزئیات پله شما و بستر آن چگونه باشد؟ در فضا محسوس باشد یا نامحسوس و رمز آلود؟

 

 

 

 

 

نرده در راه پله :

پله دوبلکس 1 243x300 پله از نگاهی دیگرپله دوبلکس2 243x300 پله از نگاهی دیگر

 

 

در پایان بد نیست کمی ذهنتان را درگیر یکی از حیاتی ترین اجزاء پله کنم. همانطور که می دانید نرده پله می تواند در شکوه و زیبایی پله بسیار موثر و مفید باشد. شما می توانید دست اندازی طراحی و یا تزئین کنید که علاوه بر تامین امنیت مسیر پلکان، خلاقیت و نوآوری شما را نیز نمایش دهد.

 

 

 

 

 

ذهن خود را از قید و بندها رها کنید و با دیدی متفاوت برای این فضای با ارزش طرحی در نظر بگیرید. اما نگران نباشید سافلکو برای شما ایده های جذاب و کارآمد ارائه می دهد. شما می توانید در مقالات آینده سایت سافلکو جزئیات و توضیحات کامل تری از موارد ذکر شده و باقی مسائل را مشاهده و مطالعه فرمایید.

زندگی را ورق بزن، هر فصلش را خوب بخوان، با بهارش برقص، با تابستان بچرخ، در پاییزش عاشقانه قدم بزن، با زمستانش بنشین، و چایت را به سلامتی نفس کشیدنت بنوش

افزودن یک دیدگاه