پله از نگاهی دیگر

پله از نگاهی دیگر

بیایید دیدگاهمان را نسبت به پله و فضای راه پله تغییر دهیم.

می­خواهیم دیدی متفاوت از این فضا را به شما نشان بدهیم. راه پله می ­تواند فضایی گرم و رویایی برای رسیدن به اوجِ یک فضا باشد. راه پله نبض یک فضاست که در آن حکمرانی می ­کند. خود به تنهایی حرف ­ها برای گفتن دارد. حرف­ هایی از جنس زندگی، گرمی، خلاقیت، شکوه و زیبایی.

این وسیله­ ی ارتباطی می ­تواند زیبا تر، متفاوت ­تر و کارآمدتر از آنچه که تصور می ­کنید، باشد.

 

از دیرباز تاکنون پله الهام ­بخش گذر از پستی و رسیدن به اوج شکوه و کمال است. حتی در گذشته معابد را در بالاترین بخش یا طبقات قرار می ­دادند زیرا معتقد بودند به خدا و آسمان نزدیک تر هستند. نمونه ای باشکوه از آن معبد چغازنبیل است که در زمان عیلامی ها در استان خوزستان (شوش امروزی) بنا شده و دارای ۵ طبقه به مجموع ارتفاع ۵۲ متر است. معبد اینشوشیناک در طبقه آخرین (اعلی) قرار گرفته. جایی نزدیک به ملکوت.

چغازنبیل

راه پله زیباترین دکور و ویترین خانه است که میتواند بسیار رویایی باشد. حال سوال اینجاست که چگونه این فضا را زنده تر و پویاتر بسازیم. به شما می گویم که تک تک اجزا و بخش های پله از مرحله طراحی تا ساخت آن در این زمینه بسیار موثر هستند.

کاربری زیر پله :


پله-مستقیم

در زندگی روزمره هریک از ما پیش آمده که گاهی به دنبال فضایی دنج و آرام هستیم که لحظاتی را در آنجا سپری کنیم، فارغ از هر فکر و خیالی کتابی بخوانیم و یا شاید بر روی تختی لم بدهیم و با خیالی شیرین تر به اهداف خود فکر کنیم و لذت ببریم. فرصت شکوفایی را به فضای زیر پله بدهید تا آن هم در غالب کتابخانه ای زیبا، استراحتگاهی دنج، کمدی جالب، اتاق کودک و … خود را نمایش بدهد.

 

 

 

 

 

نورپردازی راه پله:

نور-پردازی-پله

 

 

اجازه بدهید کمی از معجزه نور صحبت کنیم. روشنایی در ذهن، روح، جسم و فضا با هر شدت و هدفی که باشد حس زندگی را با خود به همراه دارد. توجهات را جلب می کند و به سادگی و روشنی آن مکان را معرفی می کند.

به وجود نور در مسیر پله و تک تک اجزای آن، حس اطمینان و زیبایی و فضای رویایی ای که می توان به کمک آن در مسیر پلکان ساخت توجه کنید.

 

 

 

 

دیوار مجاور پله :

 

 

به راستی در هنگام عبور از این مسیر دوست دارید با چه عناصر و زیبایی هایی روبرو شوید؟

شک ندارم گذر از خاطرات شیرین برای شما لذت بخش است. شما می توانید این لذت را مکتوب و یا حتی مصور کنید و ما به شما خواهیم گفت چگونه این لذت را بیافرینید و رنگ زندگی و هنر به آن ببخشید

 

 

 

 

 

رنگ پلکان :

 

 

صحبت از رنگ شد، بد نیست گریزی هم به این مقوله داشته باشیم. قطعا شما هم از تاثیرات رنگ در چگونه دیدن آن فضا، از حسی که در ذهنیت و روحیاتمان بوجود می آورد آگاه هستید. دوست دارید رنگ جزئیات پله شما و بستر آن چگونه باشد؟ در فضا محسوس باشد یا نامحسوس و رمز آلود؟

 

 

 

 

 

نرده در راه پله :

پله-دوبلکس

 

 

در پایان بد نیست کمی ذهنتان را درگیر یکی از حیاتی ترین اجزاء پله کنم. همانطور که می دانید نرده پله می تواند در شکوه و زیبایی پله بسیار موثر و مفید باشد. شما می توانید دست اندازی طراحی و یا تزئین کنید که علاوه بر تامین امنیت مسیر پلکان، خلاقیت و نوآوری شما را نیز نمایش دهد.

 

 

 

 

 

ذهن خود را از قید و بندها رها کنید و با دیدی متفاوت برای این فضای با ارزش طرحی در نظر بگیرید. اما نگران نباشید سافلکو برای شما ایده های جذاب و کارآمد ارائه می دهد. شما می توانید در مقالات آینده سایت سافلکو جزئیات و توضیحات کامل تری از موارد ذکر شده و باقی مسائل را مشاهده و مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *