پله گرد زیر محور (محور میانی)

پله گرد زیر محور (محور میانی)

main

پله گرد زیر محور (محور میانی و … ) مدلی از پله های دکوراتیو است که بدنه اصلی (شاسی) آن در زیر کف پله ها قرار می­گیرد. در حالت معمول و اصولی این بدنه به صورت یک باکس فولادی کنگره­دار تولید می شود.

 

main پله گرد زیر محور (محور میانی)

 

از آنجا که در این مدل پله حداقل یک طرف (اغلب اوقات هر دو طرف) کف پله معلق است، گاهی آن را زیرمجموعه پله های کنسولی نیز می­دانند. نکته قابل توجه آنکه برخلاف تصور اولیه، هیچ لزومی بر قرار گرفتن بدنه اصلی در وسط سازه و به صورت متقارن نیست و بدنه اصلی سازه می تواند به صورت نامتقارن قرار گیرد که در این حالت یک سر کف پله که بدنه زیر آن قرارگرفته بیشتر حمایت شده و سر دیگر آن کاملا معلق (کنسولی) می شود.

این مدل پله کلاسیک نبوده و مدلی مدرن محسوب می شود و از دید طراحی منعطف ترین مدل پله است. به این معنا که این مدل را می توان به راحتی برای طرحهای مستقیم یا منحنی، کوچک یا بزرگ به کار برد و اضافه کردن پاگرد و ترکیب کردن قسمت مستقیم و منحنی و یا تغییر جهت انحنا در طراحی این پله آسیبی به زیبایی و تولید پذیر بودن آن نمی زند.

 

sas پله گرد زیر محور (محور میانی) as پله گرد زیر محور (محور میانی)

در پایان دو نمونه از پله زیر محور تولید شده توسط پله گرد سافلکو

asxcsc پله گرد زیر محور (محور میانی) sasas پله گرد زیر محور (محور میانی)

از سال 1391 به سافلکو پیوستم و در این مدت وظایف متنوعی را برعهده داشتم و بنابراین با صنعت پله دوبلکس و به طور کلی پله های دکوراتیو به خوبی آشنا شدم. به نوشتن علاقه دارم و دستی بر آتش دنیای وب بنابراین تامین محتوای وب سایت مجموعه را در اختیار من قرار دادند. من با «پله» گره خورده ام.

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه