پله گرد زیر محور (محور میانی)

main

زیرمحور (باکس­میانی، محورمیانی و …) مدلی از پله های دکوراتیو است که بدنه اصلی (شاسی) آن در زیر کف پله ها قرار می­گیرد. در حالت معمول و اصولی این بدنه به صورت یک باکس فولادی کنگره­دار تولید می شود.

 

main

 

از آنجا که در این مدل پله حداقل یک طرف (اغلب اوقات هر دو طرف) کف پله معلق است، گاهی آن را زیرمجموعه پله های کنسولی نیز می­دانند. نکته قابل توجه آنکه برخلاف تصور اولیه، هیچ لزومی بر قرار گرفتن بدنه اصلی در وسط سازه و به صورت متقارن نیست و بدنه اصلی سازه می تواند به صورت نامتقارن قرار گیرد که در این حالت یک سر کف پله که بدنه زیر آن قرارگرفته بیشتر حمایت شده و سر دیگر آن کاملا معلق (کنسولی) می شود.

این مدل پله کلاسیک نبوده و مدلی مدرن محسوب می شود و از دید طراحی منعطف ترین مدل پله است. به این معنا که این مدل را می توان به راحتی برای طرحهای مستقیم یا منحنی، کوچک یا بزرگ به کار برد و اضافه کردن پاگرد و ترکیب کردن قسمت مستقیم و منحنی و یا تغییر جهت انحنا در طراحی این پله آسیبی به زیبایی و تولید پذیر بودن آن نمی زند.

 

sas as

در پایان دو نمونه از پله زیر محور تولید شده توسط پله گرد سافلکو

asxcsc sasas

از سال 1391 به سافلکو پیوستم و در این مدت وظایف متنوعی را برعهده داشتم و بنابراین با صنعت پله دوبلکس و به طور کلی پله های دکوراتیو به خوبی آشنا شدم. به نوشتن علاقه دارم و دستی بر آتش دنیای وب بنابراین تامین محتوای وب سایت مجموعه را در اختیار من قرار دادند. من با «پله» گره خورده ام.

افزودن یک دیدگاه