نورپردازی آبچکان پله

9

نورپردازی آبچکان پله:

نمونه دیگری از اجرای نورپردازی پله که بصورت پنهان است ، نصب LED در بخش آبچکان پله است. در این مورد تمام کف پله ها به وسیله نور نواریِ پله بالایی خود روشن می شود. این رشته لامپ می تواند قسمت رویی، زیرین و یا هر دو قسمت آبچکان نصب شود.

3 300x180 نورپردازی آبچکان پله 2 300x241 نورپردازی آبچکان پله 1 نورپردازی آبچکان پله

 

تاثیر رنگ و نور در محیط:

4 226x300 نورپردازی آبچکان پله

 

 

 

همانطور که می دانید رنگ سفید که نماد پاکی و خلوص است اگر به تنهایی در فضایی استفاده شود حس خالی و بی روح بودن را القا می کند اما اگر این رنگ در کنار رنگی گرم مانند زرد و قهوه ای استفاده شود حس اطمینان و امنیت می آفریند. در اینجا لبه چوبی دیواره دست انداز و کف پله ها، فضایی گرم و لوکس در این دکور سفید رنگ مدرن بوجود آورده است.

 

 

 

 

 

 

4 2 300x198 نورپردازی آبچکان پله

 

 

این مدل نورپردازی پله  ها را همچون سنگ های گداخته در دل کوهستانی سفید نشان می دهد.

نوری که نه تنها چشم را آزار نمی دهد بلکه به واسطه سایه روشن ایجاد شده در سطوح پله مرز پاخور را نیز مشخص می کند.

 

 

 

تضاد نوری در پله و تاثیر آن در ایجاد حس اطمینان بیشتر

5 225x300 نورپردازی آبچکان پله

 

 

 

 

کمی به حس خود نسبت به لبه تیره پله ها و نور زرد عمق پله  و زیر آبچکان توجه کنید. لبه صلب و تیره پله حس اطمینان بیشتری نسبت به عمق روشن آن دارد که این مورد ممکن است باعث شود شما بیشتر لبه کف پله پای خود را قرار دهید.

 

 

 

 

 

 

6 225x300 نورپردازی آبچکان پله

 

 

 

نمونه مقابل نورپردازی شدید در قسمت زیرین آبچکان را نشان می دهد. تمام اجزا پله، کف و دیوارهای فضا با رنگ سفید حس آرامشی القا می کند که این حس با وجود نور سفید تشدید شده است.

همانطوری که می بینید این نورپردازی با ایجاد سایه لبه پله آن را به دو قسمت روشن و تاریک تقسیم کرده است که از نظر حسی کاملا مشابه نمونه قبلی است و شما کف پله را کوچکتر از اندازه واقعی تصور میکنید به همین علت تمایل بیشتری به استفاده از لبه پله مذکور دارید.

 

 

 

 

استفاده از مصالح طبیعی

7 225x300 نورپردازی آبچکان پله

 

 

انتخاب مصالح، مانند رنگ و نور در حس شما نسبت به محیط تاثیر گذار است. اگر مصالح کاربردی در دکوراسیون بیشتر از محیط طبیعی نشات گرفته باشد حس زندگی و رویش در فضا ملموس تر است مانند سنگ و چوب که مناسب ترین گزینه برای قرارگیری در کنار یکدیگرند. زیرا چوب با رنگ قهوه ای و گرم خود حس سردی و خنثی بودن سنگ را کاهش می دهد. نور سفید در هماهنگی با رنگ دیوار و در دو سوم میانی پله آن را کشیده تر نشان می دهد.

 

 

 

 

 

تعیین میزان نورپردازی پله بسته به نیاز محیط:

بسته به انتخاب شما و نیاز محیط این نورپردازی می تواند تمام یا قسمتی از آبچکان را پوشش دهد، همچنین می توان تمام پله ها و یا تعدادی از آن ها را به چراغ مجهز کرد.

8 184x300 نورپردازی آبچکان پله 9 300x300 نورپردازی آبچکان پله

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 300x295 نورپردازی آبچکان پله

 

با وجود دیوارهای سفید که مناسب ترین پس زمینه برای نصب تابلو می باشد، پله های چوبی تاثیر مثبتی در کنترل بزرگ نمایی و بی روح بودن فضا دارد. نرده استیل هماهنگ با دیوار سفید رنگ باعث می شود تردد در سمت دیوار بیشتر باشد چون به طور طبیعی و ناخودآگاه تمایل به استفاده از نرده به دلیل وجود حس اطمینان بیشتر است. بنابراین دیوار شیشه ای سمت چپ در هنگام تردد مشکلی ایجاد نمی کند.

 

 

 

 

 

نصب LED دور تا دور پله:

می توان در امتداد آبچکان دور تا دور پله را LED نصب کرد. اینگونه اجرای نور به صورت توکار شدت آن را کنترل و فضا را روشن می کند و به دلیل بالا بودن طول عمر منابع LED  جای نگرانی برای تعویض آن ها وجود ندارد.

این ایده می تواند کاملا هماهنگ با دکوراسیون مدرن خانه شما باشد.

 

11 214x300 نورپردازی آبچکان پله12 215x300 نورپردازی آبچکان پله

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در اینجا به بررسی نمونه ای از این نورپردازی در یک واحد مسکونی می پردازیم.

 

13 300x226 نورپردازی آبچکان پله

 

ما با فضایی یکپارچه سفید مواجه هستیم. بسته به هدف و سلیقه می توانید رنگ و شمایل مبلمان را انتخاب کنید و متعاقبا انتخاب شما در دریافت حسی که از محیط دارید موثر می باشد. اجازه دهید مطلب را کمی بیشتر توضیح دهیم. تصور کنید در محیطی این چنینی شما تمایل دارید وسایل بسیاری بسته به نیاز فضا بچینید. اگر این مبلمان هر کدام به یک رنگ متفاوت باشند شما با فضایی شلوغ و پر استرس روبرو می شوید. اگر رنگ آن ها گرم (قرمز، زرد، نارنجی) و یا خنثی (خاکستری تیره و قهوه ای تیره) باشد محیط بسته تر و کوچکتر به نظر می رسد اما اگر رنگ سرد (آبی، سبز) و یا خنثی (سفید، خاکستری روشن و قهوه ای روشن) انتخاب کنید فضا دل باز و وسیع دیده می شود. این نکته در مورد رنگ دیوارها نیز صدق می کند. پس همانطور که می بینید این مبلمان سفید در چنین فضایی، شلوغی آن را پنهان و فضا را گسترده و بی نهایت نشان می دهد. مسلما انتخاب پله و نور آن با رنگ سفید در تداوم این حس بسیار موثر می باشد

 

 

 

 

14 300x225 نورپردازی آبچکان پله 15 300x225 نورپردازی آبچکان پله

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قرار دادن مبل مشکی در فضای سفید تضاد بسیار معقول بوجود آورده که به واسطه آن یکنواختی از محیط خارج شده است.

17 232x300 نورپردازی آبچکان پله 16 231x300 نورپردازی آبچکان پله

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شما می توانید این نمونه و طرح های بسیاری از راه پله را در سایت freshome.com مشاهده نمایید.

زندگی را ورق بزن، هر فصلش را خوب بخوان، با بهارش برقص، با تابستان بچرخ، در پاییزش عاشقانه قدم بزن، با زمستانش بنشین، و چایت را به سلامتی نفس کشیدنت بنوش

2 دیدگاه

افزودن یک دیدگاه