نورپردازی پیشانی پله

4

در نورپردازی پیشانی پله، هر کف پله مستقیما به وسیله پیشانی پله قبلی روشن می شود. برای کنترل شدت نور پیشنهادهای بسیاری وجود دارد که در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم.

1 1 300x300 نورپردازی پیشانی پله

 

 

 

 

تصویر شماره ۱ نمونه ایست که در آن شدت نور کارشده را بوسیله کف پوش کاهش داده است. این کفپوش مشابه چمن در کنار پله های چوبی ترکیبی بسیار زیبا پدید آورده است.

 

 

 

 

 

 

2 1 300x300 نورپردازی پیشانی پله

 

 

 

کنترل نور

را ه حل دیگر برای کنترل تابش در نورپردازی پله استفاده از لامپ های پوشش دار یا مایل که نور را به جهتی مشخص هدایت می کنند، می باشد.

انتخاب هر مدل لامپ بستگی به نظر شما، دکوراسیون و محدودیت های محیط دارد.

 

 

 

 

 

3 1 300x200 نورپردازی پیشانی پله

 

شاخص نمودن یک فضا به وسیله رنگ

در چنین محیطی با مساحت زیاد برای جلوگیری از گستردگی بیش از اندازه بهترین انتخاب اجرای جزئیات آشپزخانه و پله ها به رنگ قهوه ای تیره و تمام کفپوش کرمی رنگ می باشد. شکل چراغ کار شده در پله ها مشابه هالوژن های سقفی است.

 

 

 

 

 

4 1 300x246 نورپردازی پیشانی پله

 

 

نور را به دام بیاندازید

در صورت استفاده از دست انداز نیمه شفاف به سبب امکان بازتاب بیشتر نسبت به سطوح شفاف و صلب، نور در فضای راه پله تا حدودی محبوس می شود و از برخورداری سایر فضاهای اطراف راه پله که شب هنگام به آن نور نیازی ندارند اجتناب می شود.

 

 

 
5 1 199x300 نورپردازی پیشانی پله

 

 

کمک نور و رنگ در پنهان کردن واقعیت

چراغ نصب شده می تواند در هر ابعاد و اندازه ای و در هر قسمت از پیشانی پله که مورد پسند شماست نصب شود.

همرنگ بودن پله ها با دیوار و کفپوش روشن تر با وجود نور باعث می شود این تصور ایجاد شود که کف پله ها از طرفین دارای اتصال هستند و پیشانی پله وجود ندارد.

استفاده از نور زرد کمی هیجان این فضای تیره و مرده را بیشتر می کند و در پنهان کردن پیشانی و معلق دیده شدن کف پله ها بسیار موثر است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نقش دیوار راه پله در غیرواقعی جلوه دادن ابعاد پله

در فضای مدرن و یکپارچه سفید این مکان راه پله ها عریض تر از واقعیت هستند. اگر به انعکاسی بودن رنگ دیوار توجه کنید متوجه می شوید که انعکاس نورهای خطی پله تصوری بوجود می آورد که به واسطه آن شما راه پله را عریض تر از آنچه که هست حس می کنید. همچنین بهره گرفتن از نور سفید یکپارچگی و آرامش حاصل را حفظ می کند. این نور از چراغ های نواری غیریکنواخت اجرا شده در پیشانی حاصل شده است. این پنت هاوس توسط Latysheva Maria طراحی شده است. ایده ای بسیار زیبا که در میان دیوارهای سفید و بازی حیله گرانه­ی نور به قلم اجرا رسیده است. شما می توانید تصاویر کامل آن را در سایت www.pinwin.ru مشاهده نمایید.

6 1 199x300 نورپردازی پیشانی پله 7 1 300x199 نورپردازی پیشانی پله

 

 

 

8 1 200x300 نورپردازی پیشانی پله

 

 

 

 

صلبیت پله های سنگی را با نور درهم بشکنید

می توانیم از تعداد بسیار اما ریز نورپردازی نقطه ای استفاده کنیم که فضای بسیار رویایی بوجود می آورد و پله های سنگی را ظریف و زیبا نمایش می دهد. در تداوم این ایده انتخاب دست انداز شیشه ای بسیار مناسب است.

برای چنین دکوری که ساختار و رنگ آن ملایم است نور پیوسته و شارپ چه بسا انتخاب مهیجی نباشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قطع ارتباط پله ها بواسطه­ی نور

به نظر شما مناسب ترین نورپردازی برای این پله گرد کدام حالت است؟

9 1 207x300 نورپردازی پیشانی پله 10 1 225x300 نورپردازی پیشانی پله

 

راهکار دیگری که به واسطه آن پیشانی پله و در نتیجه فضای راه پله روشن می شود این است که لبه آبچکان تا نزدیکی کف پله بعدی ادامه پیدا کند و نورپردازی در فاصله باقی مانده اجرا شود.

12 1 200x300 نورپردازی پیشانی پله 11 1 225x300 نورپردازی پیشانی پله

 

همانطور که در این نمونه مشاهده می کنید این باریکه نور زرد در فضای کاملا سفید موجود بسیار زیباست. همچنین ورق های تیره اجرا شده در ابتدا و انتهای دست انداز و قسمت هایی از مسیر آسانسور تضاد فوق العاده ای به وجود آورده که به سبب آن فضای وسیع سفید در حد نیاز بسته تر می نماید.

 

13 1 300x200 نورپردازی پیشانی پله

 

 

این ملک که به بوسیله تیلور هاوز طراحی شده است شامل هفت سوئیت منحصر به فرد بااستخر، چشمه معدنی، سالن ورزش، سینما، بار و آسانسور شیشه ای دیدنی و جذاب می باشد.

توضیحات و تصاویر مربوط به این پروژه و سایر پروژه های اجرا شده توسط Taylor Howes  در سایت www.taylorhowes.co.uk قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با سبک این طراح به سایت مذکور مراجعه فرمایید.

زندگی را ورق بزن، هر فصلش را خوب بخوان، با بهارش برقص، با تابستان بچرخ، در پاییزش عاشقانه قدم بزن، با زمستانش بنشین، و چایت را به سلامتی نفس کشیدنت بنوش

افزودن یک دیدگاه